Swedish Ranking

T1 Ranking

The Svensk Rankinglista {YEAR} is based upon the best 2 marks per rider-horse-combination in Tölt T1 in the period 01 Jan 2024 to 13 Jul 2024. Only marks of 5.50 or better are taken into account.

RiderCountriesMarks
1Kristján Magnússon
Óskar från Lindeberg
SEalso 12: 7.020
8.13; 8.00 (of 2)
8.065
2Katie Sundin Brumpton
Salvar frá Klukku
SE
7.73; 7.20 (of 3)
7.465
3Ylva Hagander
Vogur från Fors Gård
SE
7.40; 7.30 (of 2)
7.350
4Hjalti Gudmundsson
Lausn frá Skipaskaga
SE
7.23; 7.13 (of 3)
7.180
5Jenny Göransson
Fengur från Backome
SEalso 15: 6.965
7.27; 6.93 (of 3)
7.100
5Lilly Björsell
Börkur fra Kleiva
SE
7.20; 7.00 (of 5)
7.100
7Lára Garðarsdottir Hesselman
Álfur från Knutshyttan
SEalso 33: 6.620
7.10; 7.07 (of 2)
7.085
8Klara Solberg
Sabrína frá Fornusöndum
SE
7.13; 7.00 (of 4)
7.065
9Jeanette Holst Gohn
Tenór fra Almindingen
SE
7.10; 7.00 (of 3)
7.050
10Ingolfur Palmason
Svanur fra Kringeland
SEalso 21: 6.870
7.17; 6.90 (of 2)
7.035
11Sabina Svärd
Smiður från Slätterne
SE
7.03; 7.03 (of 2)
7.030
12Kristján Magnússon
Vonandi från Fors Gård
SEalso 1: 8.065
7.17; 6.87 (of 2)
7.020
13Malin Olsson
Heiður från Boänge
SE
7.00; 7.00 (of 2)
7.000
14Sofie Panduro
Töfri fra Vivildgård
SE
7.07; 6.87 (of 3)
6.970
15Jenny Göransson
Ágústínus frá Jaðri
SEalso 5: 7.100
7.00; 6.93 (of 4)
6.965
15Johanna Asplund
Næpa från Asplunda
SE
7.00; 6.93 (of 2)
6.965
15Louise Löfgren
Týr från Svala Gård
SE
7.20; 6.73 (of 2)
6.965
18Fredrik Sandberg
Glampi från Attorp
SE
7.00; 6.87 (of 3)
6.935
19Anne-Marie Röst
Einsöngvari från Artinge
SE
6.97; 6.83 (of 3)
6.900
20Dagbjört Hrund Hjaltadottir
Nanna från Vallbo
SE
7.00; 6.77 (of 5)
6.885
21Ingolfur Palmason
Ösp fra Holla
SEalso 10: 7.035
7.07; 6.67 (of 2)
6.870
22Lene Kamm
Hlýri frá Hveragerði
SE
6.87; 6.77 (of 4)
6.820
23Isabell Lotfi
Tígur från Klev
SE
6.87; 6.73 (of 2)
6.800
24Josephine Williams
Kvaran fra Slippen
SE
6.80; 6.77 (of 5)
6.785
25Anna Agerup
Snotur från Blåsbotorpet
SE
6.87; 6.67 (of 3)
6.770
26Alma Ýr Jökulsdóttir Kellin
Amadeus från Allemansängen
SE
6.77; 6.73 (of 4)
6.750
26Matilda Leikermoser Wallin
Hekla frá Steinnesi
SEalso 80: 6.080
6.93; 6.57 (of 3)
6.750
28Linnea Einarsson
Berserkur från Överön
SE
6.77; 6.70 (of 5)
6.735
28Saga Berggren
Hástígur Rex Depillsson från Skomakarns
SE
6.77; 6.70 (of 5)
6.735
30Hilma Pettersson
Laukur frá Varmalæk
SE
6.70; 6.70 (of 5)
6.700
31Molly Eriksson
Erró frá Ármóti
SE
6.73; 6.63 (of 3)
6.680
32Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir
Viktor fra Nøddegården
SE
6.77; 6.50 (of 2)
6.635
33Lára Garðarsdottir Hesselman
Kjarval från Knutshyttan
SEalso 7: 7.085
6.77; 6.47 (of 2)
6.620
34Åsa William
Prins från Ekorneberg
SE
6.63; 6.57 (of 2)
6.600
34Emma Wahlstedt
Freyr från Edeby Gård
SE
6.63; 6.57 (of 2)
6.600
34Kelly Eriksson
Huginn frá Halakoti
SE
7.00; 6.20 (of 2)
6.600
37Agnes Hyllander
Brá frá Kvíarhóli
SE
6.63; 6.47 (of 2)
6.550
37Mira Hallerby
Sleipnir frá Ósi
SE
6.57; 6.53 (of 3)
6.550
39Clara Ingmyr
Fróði från Nybygget
SE
6.57; 6.50 (of 5)
6.535
39Ella Söderlund
Spíra från Bromma Gård
SEalso 67: 6.200, 98: 5.730
6.57; 6.50 (of 5)
6.535
41Karin Nancke
Varúlfur frá Eylandi
SE
6.63; 6.43 (of 5)
6.530
42Emma Magnusson
Galdur frá Geitaskarði
SE
6.70; 6.33 (of 3)
6.515
43Smilla Beyer
Leó fra Nøddegården
SE
6.67; 6.33 (of 2)
6.500
44Mathilde Mehlsen
Taktur frá Vakurstöðum
SE
6.63; 6.33 (of 2)
6.480
45Clara Håkonsson
Kolfaxi fra Lilleheden
SE
6.50; 6.43 (of 2)
6.465
45Vilma Billström
Karítas frá Kálfhóli 2
SE
6.50; 6.43 (of 4)
6.465
47Amelie Segerström
Kopar frá Sunnuhvoli
SE
6.57; 6.30 (of 2)
6.435
47Carrolina Wåhlström
Vinur från Åbergstorp
SE
6.50; 6.37 (of 2)
6.435
49Karin Gunnarsson
Verdí frá Torfunesi
SE
6.53; 6.33 (of 3)
6.430
50Milla Bergqvist
Háfeti frá Úlfsstöðum
SE
6.57; 6.27 (of 3)
6.420
51Eva-Karin Bengtsson
Aron frá Eyri
SEalso 57: 6.300
6.43; 6.37 (of 5)
6.400
52Vanessa D'andrade Dreisig
Gná frá Kílhrauni
SE
6.43; 6.33 (of 2)
6.380
53Emma Li Andersson
Ylfa frá Ásmúla
SE
6.43; 6.27 (of 2)
6.350
53Minna Gustavsson
Sæta från Rosenlund
SE
6.43; 6.27 (of 4)
6.350
55Matilda Rolf
Kristall frá Bjarnanesi
SE
6.37; 6.30 (of 2)
6.335
56Molli Persson
Divar du Langeren
SE
6.43; 6.20 (of 4)
6.315
57Eva-Karin Bengtsson
Ýmir frá Hveragerði
SEalso 51: 6.400
6.43; 6.17 (of 4)
6.300
58Jonna Andersson
Danni frá Litlu-Brekku
SE
6.33; 6.20 (of 2)
6.265
59Ellen Andersson
Jara frá Árbæjarhjáleigu II
SE
6.27; 6.23 (of 5)
6.250
59Josefin Falkman
Neptúnus frá Lækjamóti II
SE
6.27; 6.23 (of 4)
6.250
59Liza Englyst
Gleðja från Övedskloster
SE
6.27; 6.23 (of 4)
6.250
59Sara Gardarsdottir Hesselman
Ómur frá Brimilsvöllum
SE
6.37; 6.13 (of 2)
6.250
63Alva Althén
Vikar frá Lækjamóti
SE
6.23; 6.20 (of 3)
6.215
63Hanna Holmström
Leistur från Toftinge
SE
6.50; 5.93 (of 2)
6.215
63Lisa Edvardsson
Ferdinand frá Galtastöðum
SE
6.23; 6.20 (of 2)
6.215
63Siri Bastman
Ísólfur från SundsbergKval
SE
6.23; 6.20 (of 4)
6.215
67Elin Ahnfelt
Styrkur frá Kvíarhóli
SE
6.20; 6.20 (of 4)
6.200
67Ella Söderlund
Bragi från Bromma Gård
SEalso 39: 6.535, 98: 5.730
6.27; 6.13 (of 5)
6.200
67Oskar Fornstedt
Hero från Hammarby
SE
6.27; 6.13 (of 3)
6.200
70Maija Hahlin
Darri frá Hjarðartúni
SE
6.20; 6.17 (of 3)
6.185
71Tekla Petersson
Ófeigur från Hestwite
SE
6.23; 6.13 (of 3)
6.180
72Karin Larsson
Gorm från Smedjan
SE
6.20; 6.13 (of 3)
6.165
73Ingrid Marie Larsen
Alfaþór frá Prestsbæ
SE
6.37; 5.93 (of 2)
6.150
73Olivia Agerhill
Ýr från Agersta
SE
6.30; 6.00 (of 2)
6.150
75Siff Olsen
Kolbeinn frá Efri-Rauðalæk
SE
6.20; 6.07 (of 2)
6.135
76Alfons Bergqvist
Karmen från Gunvarbyn
SE
6.13; 6.13 (of 2)
6.130
77Ester Östberg
Háfeti frá Hákoti
SE
6.23; 6.00 (of 2)
6.115
77Frida Holm
Dimma frá Bjarnastöðum
SE
6.30; 5.93 (of 2)
6.115
79Louise Pohl
Meitill frá Skipaskaga
SE
6.13; 6.07 (of 3)
6.100
80Matilda Leikermoser Wallin
Thór-Steinn frá Kjartansstöðum
SEalso 26: 6.750
6.23; 5.93 (of 2)
6.080
81Antonia Hardwick
Frami frá Skeiðvöllum
SE
6.20; 5.87 (of 2)
6.035
81Henrik Gohn
Grímsey fra Eyfjörd
SE
6.07; 6.00 (of 4)
6.035
81Pernille Blak
Kristall frá Hákoti
SE
6.07; 6.00 (of 2)
6.035
84Isabella Larsson
Leó från Änghaga
SE
6.07; 5.87 (of 2)
5.970
84Linda Andrén
Júlíus från Alfhem
SE
6.17; 5.77 (of 2)
5.970
86Alice Ekman
Kráka från Säll
SE
6.00; 5.87 (of 4)
5.935
86Camilla Heidenborg
Snjall frá Meistaravöllum
SE
5.97; 5.90 (of 2)
5.935
88Sigurjón Einarsson
Ölver från Allemansängen
SE
5.93; 5.87 (of 3)
5.900
88Wida Tornberg
Tíbrá från Hässleberga
SE
5.93; 5.87 (of 4)
5.900
90Alice Edvinsson Kareliusson
Riddari frá Hofi
SE
6.07; 5.70 (of 2)
5.885
90Laura Hannover
Adam fra Gavnholt
SE
6.00; 5.77 (of 3)
5.885
92Linnea Johannisson
Prins-Rolex vom Vorsenzhof
SE
5.93; 5.80 (of 3)
5.865
92Sarah Hamilton Widegren
Von frá Sumarliðabæ 2
SE
5.93; 5.80 (of 2)
5.865
94Emma Sanneblad
Díva frá Holtsmúla 1
SE
5.87; 5.83 (of 3)
5.850
95Saga Hård
Glitnir från Sundsberg
SE
5.90; 5.70 (of 2)
5.800
95Tova Ivarsson
Glaumur frá Geirmundarstöðum
SE
5.93; 5.67 (of 2)
5.800
97Stina Wallenbeck
Gimli från Fjälastorp
SE
5.77; 5.70 (of 6)
5.735
98Ella Söderlund
Leonore från Annero
SEalso 39: 6.535, 67: 6.200
5.83; 5.63 (of 2)
5.730
99Linda Andersson
Logi från Lilla Sträckås
SE
5.77; 5.67 (of 2)
5.720
100Sara Malmqvist
Þráður frá Ármóti
SE
5.77; 5.50 (of 2)
5.635
101Alicia Karlsson
Sólgrímur från Stall Vitavillan
SE
5.67; 5.57 (of 2)
5.620