FEIF WorldRanking
Results of Svenska Mästerskapen - Norrköping (SE)

Back  Print
Date: 02-Jul - 07-Jul-2019



Rider Horse Mark/Time



T1 - Tölt    



Eyjólfur Þorsteinsson  Háfeti frá Úlfsstöðum [IS2004158875]  8.07 
Erlingur Erlingsson  Álfur från Granmyra [SE2012104302]  8.00 
Kristján Magnússon  Óskar från Lindeberg [SE2012104193]  7.87 
Maria Berg  Toppur frá Auðsholtshjáleigu [IS2007187018]  7.83 
Filippa Helltén  Máni frá Galtanesi [IS2003155005]  7.67 
Katie Sundin Brumpton  Smári från Askagården [SE2002101468]  7.60 
Sebastian Benje  Danni frá Litlu-Brekku [IS2006165010]  7.50 
Magnús Skúlason  Noi från Brösarpsgården [SE2009110615]  7.33 
Charlotta Rydin  Roði frá Garði [IS2004157063]  7.30 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Kavaler fra Kleiva [NO2007102069]  7.27 
Louise Löfgren  Dagfari frá Eylandi [IS2008184082]  7.27 
Filippa Montan  Kristall frá Jaðri [IS2009188336]  7.23 
Finnur Svavarsson  Glitnir frá Margrétarhofi [IS2008101033]  7.17 
Hjalti Gudmundsson  Teitur från Eskeryd [SE2010110853]  7.17 
Louise Sieka  Ómi frá Úlfljótsvatni [IS2004182208]  7.13 
Berglind Rósa Guðmundsdóttir  Gimli från Fjälastorp [SE2011102881]  7.07 
Niels Lund Lindberg  Ísold från Skáneyland [SE2011202811]  7.07 
Robin Haraldsen  Vakandi från Juse [SE2011103553]  7.07 
Johanna Asplund  Boði från Åleby [SE2008108323]  6.93 
Yrsa Danielsson  Hector från Sundsby [SE2005104784]  6.93 
Ylva Hagander  Vogur från Fors Gård [SE2010101972]  6.80 
Elsa Mandal Hreggviðsdóttir  Leistur från Toftinge [SE2009110571]  6.77 
Daníel Ingi Smárason  Felix från Änghaga [SE2010111308]  6.73 
Madeleine Wickström  Heiðna frá Blesastöðum 1A [IS2012287815]  6.67 
Viktor Vignisson Elgholm  Meistari från Lindarbakka [SE2012104804]  6.67 
Hannah Österberg  Börkur fra Kleiva [NO2009102285]  6.57 
Malin Olsson  Heiður från Boänge [SE2008109726]  6.57 
Rebecka Fritzell  Egill frá Tvennu [IS2009101234]  6.57 
Mikaela Knutzon  Lómur frá Langholti [IS2003187400]  6.47 
Moa Karlsson  Leiknir från Övergran [SE2002101495]  6.40 
Esmeralda Fall  Ask från Flottatjärn [SE2011102706]  6.37 
Tinna Lindsten  Snævarr frá Hvammi [IS2002156083]  6.37 
Maia Leikermoser Wallin  Hljómur frá Túnsbergi [IS2006188276]  6.27 
Milla Logan  Fiona fra Vinkærgård [DK2006204289]  6.27 
Lowa Walfridsson  Herkules fra Pegasus [DK2001105650]  6.23 
Ebba Johannesen  Prins frá Blönduósi [IS2004156498]  6.20 
Elsa Teverud  Kopar frá Sunnuhvoli [IS2006187138]  6.20 
Kajsa Lundgren  Vinur frá Hjara [IS2011101206]  6.20 
Ellen Andersson  Sögn frá Lækjamóti [IS2005255104]  6.17 
Kaat Wagner  Kristall frá Bjarnanesi [IS2013177186]  6.17 
Beatrixe Evertsson  Carmen fra Vindal [NO2009210221]  6.13 
Viktor Vignisson Elgholm  Fagur från Snararp [SE2004102941]  6.10 
Oskar Fornstedt  Gumi frá Dallandi [IS2004125115]  6.07 
Aidan Carson  Blíða fra Fögruhlíð [FI2009203001]  6.00 
Moa Johansson  Undri från Stensäter [SE2009110677]  6.00 
Ronja Nilsson  Skuttla från Vallerödslund [SE2007208057]  5.93 
Tova Ivarsson  Girla från Storön [SE2009202638]  5.93 
Hannah Österberg  Tófa Þorvardóttir från Stall Vitavillan [SE2010201520]  5.87 
Jonna Andersson  Viska frá Kjartansstöðum [IS2005282344]  5.87 
Matilda Husbom  Sóllilja frá Álfhólum [IS2005284666]  5.83 
Ebba Johannesen  Stjarni frá Tóftum [IS2010187282]  5.80 
Leia Grahn  Blesi frá Héraðsdal [IS2007157929]  5.80 
Oskar Fornstedt  Kiljan från Klockargården [SE2002101135]  5.80 
Ella Ekman  Budda från Edeby Gård [SE2011103522]  5.70 
Beatrice Von Bodungen  Hörður frá Varmadal [IS2010125611]  5.67 
Nellie Elmgren  Skrúður från Smedjegården [SE2010101648]  5.67 
Johannes Kroppegård  Styrkur frá Vorsabæ II [IS2003187988]  5.63 
Rebecka Gustafsson-Brink  Silfri frá Litlu-Sandvík [IS2006187585]  5.60 
Julia Eriksson  Olympia från Frötuna gård [SE2005204323]  5.57 
Teodor Svalstrand  Góa frá Skriðu [IS2011265303]  5.50 
Saga Berggren  Kolfinnur från Margaretehof [SE2009110812]  5.47 
Jonna Andersson  Herakles från Stormsund [SE2007107595]  5.30 
Alice Ekman  Kráka från Säll [SE2008208586]  5.27 
Amelie Segerström  Fleygur frá Skeiðvöllum [IS2011186678]  5.27 
Tove Johansdotter  Lukka fra Stall Wenaas [NO2004215347]  5.27 
Alma Ýr Jökullsdóttir Kellin  Ögri frá Baldurshaga [IS1999182351]  5.23 
Linnéa Jansson  Dalrós frá Miðgerði [IS2006265940]  5.03 
Alicia Karlsson  Sólgrímur från Stall Vitavillan [SE2010101519]  5.00 
Nicolina Nordin  Gaupnir från Randa Gård [SE2010101934]  4.70 
Klara Nydahl  Blævar frá Berglandi I [IS2009158102]  4.60 
Louise Ivarsson  Sleipnir från Lilla Sträckås [SE2012104707]  4.30 



T2 - Tölt    



Jessica Rydin  Rosi frá Litlu-Brekku [IS2010165008]  8.30 
Veera Sirén  Jarl frá Mið-Fossum [IS2002135538]  8.10 
Arnella Nyman  Thór från Järsta [SE2003104825]  8.03 
Vignir Jónasson  Mímir från Lindarbakka [SE2013105691]  7.93 
Anna Funni Jonasson  Garri frá Fitjum [NL2005100063]  7.80 
Caspar Hegardt  Oddi från Skeppargården [SE2008108671]  7.80 
Jack Eriksson  Yggdrasil från Jarde [SE2005103986]  7.67 
Jack Eriksson  Milla från Ammor [SE2007206998]  7.47 
Eyjólfur Þorsteinsson  Prímadonna från Dahlgården [SE2011202806]  7.40 
Magnús Skúlason  Valsa från Brösarpsgården [SE2009210614]  7.37 
Liselotte Antonsson  Isak från Dirhuvud [SE2002101486]  7.33 
Finnur Svavarsson  Tyrfingur frá Miðhjáleigu [IS2004184537]  7.23 
James Boás Faulkner  Dökkvi frá Leysingjastöðum II [IS2006156302]  7.17 
Filippa Helltén  Fafnir från Sundsby [SE2009110451]  7.13 
Arnór Dan Kristinsson  Spói frá Litlu-Brekku [IS2005165004]  7.10 
Linnea Vas  Bróðir fra Slippen [DK2010101001]  7.03 
Isabella Winkler Mena  Dúkka frá Hólaborg [IS2010282370]  7.00 
Katie Sundin Brumpton  Símon frá Efri-Rauðalæk [IS2006165495]  6.97 
Ebba Karlsson  Hrappur från Råknahult [SE2008108961]  6.77 
Linnea Blomgren  Kjarann vom Íshof [DE2008134636]  6.77 
Helen Gustafsson  Silfurtoppur frá Kaldbak [IS2007186297]  6.73 
Lova Lindman  Stimpill frá Varmadal [IS2007125611]  6.67 
Agnes Hyllander  Glæsir från Lönneberga [SE2009109952]  6.60 
Wilma Skogh  Harkur vom Schloßberg [DE2005163693]  6.60 
Emilia Nyström  Stjörnufákur från Sundsby [SE2011103299]  6.57 
Isa Norén  Hektor från Bråtorps gård [SE2001100540]  6.53 
Astrid Stengard-Olsson  Þór frá Kaldbak [IS2005186297]  6.50 
Ester Östberg  Spói från Häringe [SE1997107654]  6.43 
Tindra Johansson  Fjodor från Sundsby [SE2006106775]  6.43 
Inka Kelahaara  Soldan från Edeby Gård [SE2008110020]  6.40 
Linn Eliasson  Halla frá Leysingjastöðum II [IS2010256301]  6.40 
Maja Högström  Brenna från Slätterne [SE2004202834]  6.37 
Teodor Svalstrand  Gangleri fra Korreborg [DK2001104486]  6.37 
Caroline Agerhill  Stormur frá Þúfum [IS2010158160]  6.33 
Alice Stattin  Mimir från Åkerbo [SE2003104128]  6.30 
Tekla Petersson  Mökkur frá Stóru-Ásgeirsá [IS1997155031]  6.30 
Wictoria Gren  Keilir från Björkmuren [SE2010101926]  6.30 
Reynir Aðalsteinsson  Seiður från Ekeby [SE2011103826]  6.23 
Kajsa Lundgren  Njáll fra Krafla [DK2010100045]  6.20 
Elin Österberg  Sverta frá Hrafnkelsstöðum 1 [IS2007288215]  6.10 
Marie Carlsson  Eros från Edeby Gård [SE2009110633]  6.10 
Louise Josefine Thilander  Mói från Smedjan [SE2010102660]  6.03 
Herqules Karlsson Klint  Tjaldur från Johanneslund [SE2001100623]  5.90 
Vigdis Skúlason  Stefnir frá Saltvík [IS2009166906]  5.73 
Tyra Värmå  Fagur från Gäverstad [SE1996107068]  5.67 
Karítas Aradóttir  Nótt fra Bøgegården [DK2011200303]  5.63 
Josephine Williams  Gauti vom Kranichtal [DE2001122153]  5.53 
Linnea Blomgren  Fálki frá Björgum [IS2005165445]  5.53 
Freja Arnarson Lindström  Penni frá Berglandi I [IS2004158101]  5.50 
Hugo Sporrsäter  Fylkir frá Þjóðólfshaga 1 [IS2009181816]  5.50 
Ann Höglund  Þruma frá Hrísum [IS2010237285]  5.40 
Johanna Elgholm  Bangsi från Örvik [SE2002101354]  5.40 
Moa Johansson  Þordís från Ödegården [SE2008208741]  5.40 
Rebecca Haraldsson  Darri von Steinforth [DE2004134049]  5.40 
Tova Ivarsson  Snæfríður fra Myrvangen [NO2008204046]  5.37 
My Gunnarsson  Gletta från Stummelbol [SE2010202240]  5.20 
Ebba Autio  Kolbrá från Kolungens Gård 2 [SE2008210073]  5.13 
Ester Östberg  Lóa frá Halakoti [IS2009282465]  5.10 
Hilma Pettersson  Hreinn frá Leysingjastöðum II [IS2010156309]  4.87 
Paula Ericson  Arfur frá Steinskoti 1 [IS2005182305]  4.67 
Clara Ingmyr  Medúsa från Nybygget [SE2010202409]  4.50 



V1 - Four Gait    



Filippa Montan  Kristall frá Jaðri [IS2009188336]  7.60 
Kristján Magnússon  Óskar från Lindeberg [SE2012104193]  7.60 
Filippa Helltén  Máni frá Galtanesi [IS2003155005]  7.47 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Kavaler fra Kleiva [NO2007102069]  7.40 
Jessica Rydin  Rosi frá Litlu-Brekku [IS2010165008]  7.27 
Arnella Nyman  Thór från Järsta [SE2003104825]  7.23 
Filippa Helltén  Fafnir från Sundsby [SE2009110451]  7.17 
Sebastian Benje  Danni frá Litlu-Brekku [IS2006165010]  7.17 
Maria Berg  Toppur frá Auðsholtshjáleigu [IS2007187018]  7.10 
Louise Löfgren  Dagfari frá Eylandi [IS2008184082]  7.07 
Charlotta Rydin  Roði frá Garði [IS2004157063]  7.03 
Sabina Svärd  Kóngur vom Kranichtal [DE2011122882]  7.00 
Malin Wikander  Rocky från Rån [SE2010102134]  6.97 
Yrsa Danielsson  Hector från Sundsby [SE2005104784]  6.97 
Fredrik Rydström  Höskuldur fra Lian [NO2012104181]  6.93 
Anna Funni Jonasson  Garri frá Fitjum [NL2005100063]  6.87 
Eyvindur Mandal Hreggviðsson  Jói från Voxnadalen [SE2011103234]  6.83 
Louise Sieka  Ómi frá Úlfljótsvatni [IS2004182208]  6.83 
Louise Löfgren  Hástígur Rex Depillsson från Skomakarns [SE2011103962]  6.73 
Hannah Österberg  Börkur fra Kleiva [NO2009102285]  6.63 
Caroline Nero  Riddari frá Hofi [IS2007156108]  6.60 
Maia Leikermoser Wallin  Hljómur frá Túnsbergi [IS2006188276]  6.50 
Moa Johansson  Undri från Stensäter [SE2009110677]  6.50 
Wictoria Gren  Keilir från Björkmuren [SE2010101926]  6.50 
Ylva Hagander  Vogur från Fors Gård [SE2010101972]  6.50 
Tinna Lindsten  Snævarr frá Hvammi [IS2002156083]  6.43 
Viktor Vignisson Elgholm  Meistari från Lindarbakka [SE2012104804]  6.40 
Clara Söderlund  Úlfur frá Hólshúsum [IS2005165646]  6.37 
Ella Ekman  Budda från Edeby Gård [SE2011103522]  6.37 
Kaat Wagner  Kristall frá Bjarnanesi [IS2013177186]  6.37 
Mikaela Knutzon  Lómur frá Langholti [IS2003187400]  6.33 
Leia Grahn  Blesi frá Héraðsdal [IS2007157929]  6.30 
Madeleine Wickström  Heiðna frá Blesastöðum 1A [IS2012287815]  6.30 
Emilia Nyström  Stjörnufákur från Sundsby [SE2011103299]  6.27 
Jonna Andersson  Viska frá Kjartansstöðum [IS2005282344]  6.27 
Agnes Hyllander  Glæsir från Lönneberga [SE2009109952]  6.20 
Beatrixe Evertsson  Carmen fra Vindal [NO2009210221]  6.20 
Johannes Kroppegård  Styrkur frá Vorsabæ II [IS2003187988]  6.13 
Kajsa Lundgren  Vinur frá Hjara [IS2011101206]  6.07 
Ester Östberg  Spói från Häringe [SE1997107654]  6.03 
Teodor Svalstrand  Gangleri fra Korreborg [DK2001104486]  6.03 
Beatrice Von Bodungen  Hörður frá Varmadal [IS2010125611]  6.00 
Ester Östberg  Lóa frá Halakoti [IS2009282465]  6.00 
Jonna Thorvaldsson  Glitnir från Kulltorp [SE2007108200]  6.00 
Lowa Walfridsson  Herkules fra Pegasus [DK2001105650]  6.00 
Frida Röbel-Thorsson  Sóldan från Kilängen [SE2007107260]  5.93 
Kajsa Lundgren  Njáll fra Krafla [DK2010100045]  5.93 
Amelie Segerström  Fleygur frá Skeiðvöllum [IS2011186678]  5.87 
Agnes Hyllander  Bergelmir från Galgbacken [SE2011102884]  5.80 
Ronja Nilsson  Skuttla från Vallerödslund [SE2007208057]  5.80 
Herqules Karlsson Klint  Tjaldur från Johanneslund [SE2001100623]  5.77 
Vigdis Skúlason  Stefnir frá Saltvík [IS2009166906]  5.73 
Inka Kelahaara  Soldan från Edeby Gård [SE2008110020]  5.70 
Milla Logan  Fiona fra Vinkærgård [DK2006204289]  5.70 
Ebba Johannesen  Sveiði från Skeppargården [SE2003102317]  5.67 
Linnea Blomgren  Kjarann vom Íshof [DE2008134636]  5.67 
Teodor Svalstrand  Góa frá Skriðu [IS2011265303]  5.67 
Julia Eriksson  Olympia från Frötuna gård [SE2005204323]  5.63 
Alice Ekman  Kráka från Säll [SE2008208586]  5.60 
Hugo Sporrsäter  Fylkir frá Þjóðólfshaga 1 [IS2009181816]  5.60 
Nellie Elmgren  Skrúður från Smedjegården [SE2010101648]  5.43 
Louise Ivarsson  Sleipnir från Lilla Sträckås [SE2012104707]  5.40 
Tove Johansdotter  Lukka fra Stall Wenaas [NO2004215347]  5.40 
Linnéa Jansson  Dalrós frá Miðgerði [IS2006265940]  5.27 
Tova Ivarsson  Girla från Storön [SE2009202638]  5.27 
Klara Nydahl  Blævar frá Berglandi I [IS2009158102]  5.10 
Linnea Hassel  Flugar frá Litla-Garði [IS1999165651]  5.03 
Matilda Ankerson  Kraftur från Ränteröd [SE2006108722]  4.37 
Saga Berggren  Kolfinnur från Margaretehof [SE2009110812]  4.37 
Nellie Ahlberg  Aron från Järsta [SE2007102289]  4.10 
Berglind Rósa Guðmundsdóttir  Gimli från Fjälastorp [SE2011102881]  0.00 
Sara Malmqvist  Hátíð frá Vestra-Geldingaholti [IS2011288034]  0.00 



F1 - Five Gait    



Caspar Hegardt  Oddi från Skeppargården [SE2008108671]  7.40 
Vignir Jónasson  Viking från Österåker [SE2009110329]  7.40 
Daníel Ingi Smárason  Felix från Änghaga [SE2010111308]  7.10 
Fredrik Sandberg  Lancelot frá Vatnsleysu [IS2008158510]  6.83 
Josefin Birkebro  Tristan frá Hásæti [IS2011101177]  6.73 
Mette Lund-Lindberg  Hreyfill från Skáneyland [SE2010101483]  6.70 
Karin Gunnarsson  Flosi från Rooslunda [SE2003102240]  6.67 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Viktor fra Nøddegården [DK2007103932]  6.60 
Mette Lund-Lindberg  Ástmey från Silverkedjan [SE2010202246]  6.53 
Katie Sundin Brumpton  Símon frá Efri-Rauðalæk [IS2006165495]  6.50 
Robin Haraldsen  Vaki från Österåker [SE2007107134]  6.50 
Filippa Helltén  Lukku-Láki från Stenshult [SE2012104221]  6.47 
Kristján Magnússon  Þrá frá Kirkjubæ [IS2011286100]  6.43 
Isa Norén  Hektor från Bråtorps gård [SE2001100540]  6.40 
Louise Josefine Thilander  Mói från Smedjan [SE2010102660]  6.27 
Helen Gustafsson  Silfurtoppur frá Kaldbak [IS2007186297]  6.23 
Elsa Teverud  Kopar frá Sunnuhvoli [IS2006187138]  6.20 
Kristján Magnússon  Hervar frá Hamarsey [IS2009182311]  6.20 
Elinor Engelstoft  Sævar frá Eikarbrekku [IS2008101027]  6.13 
Filippa Helltén  Ögn frá Runnum [IS2009235909]  6.13 
Jack Eriksson  Yggdrasil från Jarde [SE2005103986]  6.03 
Johanna Asplund  Boði från Åleby [SE2008108323]  6.03 
Caroline Agerhill  Stormur frá Þúfum [IS2010158160]  6.00 
Paula Ericson  Arfur frá Steinskoti 1 [IS2005182305]  5.97 
Jonna Andersson  Herakles från Stormsund [SE2007107595]  5.90 
Tova Ivarsson  Snæfríður fra Myrvangen [NO2008204046]  5.83 
Viktor Vignisson Elgholm  Fagur från Snararp [SE2004102941]  5.77 
Linnea Vas  Bróðir fra Slippen [DK2010101001]  5.70 
Magnús Skúlason  Valsa från Brösarpsgården [SE2009210614]  5.70 
Reynir Aðalsteinsson  Seiður från Ekeby [SE2011103826]  5.63 
Josephine Williams  Gauti vom Kranichtal [DE2001122153]  5.60 
Moa Johansson  Þordís från Ödegården [SE2008208741]  5.50 
Annie Kaighin  Þeyr frá Leirulæk [IS2005136753]  5.40 
Ebba Autio  Kolbrá från Kolungens Gård 2 [SE2008210073]  5.30 
Hannah Österberg  Tófa Þorvardóttir från Stall Vitavillan [SE2010201520]  5.27 
Mikaela Knutzon  Thor fra Stutteri Sonne [DK2007106907]  5.27 
Alicia Karlsson  Sólgrímur från Stall Vitavillan [SE2010101519]  5.17 
Oskar Fornstedt  Kiljan från Klockargården [SE2002101135]  5.17 
Rebecka Fritzell  Snúður frá Kolsholti 2 [IS2007187698]  5.03 
Lisa Blomdahl  Sleipnir frá Runnum [IS2006135908]  5.00 
Aidan Carson  Blíða fra Fögruhlíð [FI2009203001]  4.20 
Alice Stattin  Mimir från Åkerbo [SE2003104128]  4.10 
Linnea Blomgren  Fálki frá Björgum [IS2005165445]  3.90 
Alma Ýr Jökullsdóttir Kellin  Ögri frá Baldurshaga [IS1999182351]  3.47 
Clara Ingmyr  Medúsa från Nybygget [SE2010202409]  2.80 
Ebba Johannesen  Prins frá Blönduósi [IS2004156498]  0.00 



PP1 - Pace Test    



Magnús Skúlason  Valsa från Brösarpsgården [SE2009210614]  9.17 
Linnea Vas  Bróðir fra Slippen [DK2010101001]  7.58 
Carina Jylebäck  Jóra från Lövhagen [SE2007207881]  7.25 
Katie Sundin Brumpton  Símon frá Efri-Rauðalæk [IS2006165495]  7.25 
Daníel Ingi Smárason  Felix från Änghaga [SE2010111308]  7.04 
Caspar Hegardt  Oddi från Skeppargården [SE2008108671]  7.00 
Guðmundur Einarsson  Hrimnir från Valne Gård [SE2008108347]  7.00 
Elsa Teverud  Kopar frá Sunnuhvoli [IS2006187138]  6.79 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Viktor fra Nøddegården [DK2007103932]  6.79 
Hannah Österberg  Tófa Þorvardóttir från Stall Vitavillan [SE2010201520]  6.75 
Sebastian Benje  Tinna från Raudhetta gård [SE2009210206]  6.71 
Pelle Lennander  Keilir från Stråmursgården [SE2008109344]  6.42 
Ebba Johannesen  Prins frá Blönduósi [IS2004156498]  6.17 
Kelly Eriksson  Balthasar från Sundsberg [SE2005105390]  6.17 
Ebba Autio  Kolbrá från Kolungens Gård 2 [SE2008210073]  6.04 
Þorarinn Örn Arnarson  Björt frá Skeiðvöllum [IS2008286686]  4.96 
Freja Arnarson Lindström  Oddur från Mörtö [SE1999108890]  4.71 
Elise Harryson  Lilja från Horshaga [SE2009200003]  4.50 
Louise Josefine Thilander  Mói från Smedjan [SE2010102660]  4.04 
Reynir Aðalsteinsson  Prins från Wreta [SE2000109431]  3.38 
Kristján Magnússon  Þrá frá Kirkjubæ [IS2011286100]  3.21 
Reynir Aðalsteinsson  Seiður från Ekeby [SE2011103826]  3.17 
Eyvindur Mandal Hreggviðsson  Arwen från Björngläntan [SE2009211221]  3.13 
Mette Lund-Lindberg  Hreyfill från Skáneyland [SE2010101483]  3.04 
Daníel Ingi Smárason  Hulda från Margaretehof [SE2002201834]  3.00 
Jack Eriksson  Yggdrasil från Jarde [SE2005103986]  2.83 
Johanna Asplund  Boði från Åleby [SE2008108323]  2.38 
Elsa Teverud  Bíða frá Ríp [IS2004257012]  1.42 
Josefin Birkebro  Tristan frá Hásæti [IS2011101177]  0.58 



P1 - Pace Race 250m    



Daníel Ingi Smárason  Hulda från Margaretehof [SE2002201834]  22.64" 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Tumi frá Borgarhóli [IS2001158801]  23.05" 
Guðmundur Einarsson  Hrimnir från Valne Gård [SE2008108347]  23.22" 
Åsa Nevander Holmén  Blængur frá Árbæjarhjáleigu II [IS2003186990]  23.58" 
Aidan Carson  Óðinn from Inchree [GB2007102026]  23.63" 
Moa Runnqvist  Mökkvi från Åleby [SE2004103324]  23.93" 
Sebastian Benje  Tinna från Raudhetta gård [SE2009210206]  24.11" 
Elsa Teverud  Bíða frá Ríp [IS2004257012]  24.24" 
Kelly Eriksson  Balthasar från Sundsberg [SE2005105390]  24.60" 
Viktor Vignisson Elgholm  Dreki från Lind [SE2005105574]  25.02" 
Ida Lindqvist  Vatnadís fra Oruplund [DK1999206460]  25.35" 
Anna Wahlberg  Ljómi från Sundsberg [SE2004103535]  25.40" 
Alma Ýr Jökullsdóttir Kellin  Ögri frá Baldurshaga [IS1999182351]  25.62" 
Julia Bengtsson  Ótrauður från Bergshill [SE2002101732]  25.99" 
Hedda Brüggemann  Elva från Gynnersnäs [SE2010202295]  26.24" 
Freja Arnarson Lindström  Spíra från Lars-Eriks [SE2003204856]  29.50" 



P2 - SpeedPass 100m    



Magnús Skúlason  Valsa från Brösarpsgården [SE2009210614]  7.46" 
Daníel Ingi Smárason  Hulda från Margaretehof [SE2002201834]  7.51" 
Carina Jylebäck  Jóra från Lövhagen [SE2007207881]  7.54" 
Moa Runnqvist  Mökkvi från Åleby [SE2004103324]  7.57" 
Aidan Carson  Óðinn from Inchree [GB2007102026]  7.63" 
Åsa Nevander Holmén  Blængur frá Árbæjarhjáleigu II [IS2003186990]  7.74" 
Lovisa Enblom  Töfrar från Bolandet [SE2001100499]  7.80" 
Elise Harryson  Lilja från Horshaga [SE2009200003]  7.96" 
Eyvindur Mandal Hreggviðsson  Arwen från Björngläntan [SE2009211221]  8.06" 
Sebastian Benje  Tinna från Raudhetta gård [SE2009210206]  8.09" 
Guðmundur Einarsson  Ùrval från Olsbacken [SE2007106983]  8.16" 
Elsa Teverud  Bíða frá Ríp [IS2004257012]  8.25" 
Wictoria Gren  Álfur från Skogstjärnan [SE2008109310]  8.25" 
Pelle Lennander  Keilir från Stråmursgården [SE2008109344]  8.26" 
Albin Af Klintberg  Nítróglusserín från Hella [SE2001100479]  8.29" 
Ebba Johannesen  Prins frá Blönduósi [IS2004156498]  8.34" 
Isa Norén  Hektor från Bråtorps gård [SE2001100540]  8.34" 
Ida Lindqvist  Vatnadís fra Oruplund [DK1999206460]  8.39" 
Elly Lindkvist  Gymir från Kvarnbacka gård [SE2000100742]  8.46" 
Margaretha Wahlberg  Hula frá Miðhjáleigu [IS2003284535]  8.46" 
Clara Ingmyr  Medúsa från Nybygget [SE2010202409]  8.57" 
Ebba Autio  Kolbrá från Kolungens Gård 2 [SE2008210073]  8.65" 
Freja Arnarson Lindström  Oddur från Mörtö [SE1999108890]  8.76" 
Hedda Brüggemann  Elva från Gynnersnäs [SE2010202295]  8.78" 
Boel Gamst  Píla från Tarstad [SE2008209181]  8.87" 
Kelly Eriksson  Balthasar från Sundsberg [SE2005105390]  9.06" 
Julia Bengtsson  Ótrauður från Bergshill [SE2002101732]  9.21" 
Ellen Andersson  Muninn frá Auðsholtshjáleigu [IS2009187054]  9.44" 
Ida Hansson  Rán frá Fornusöndum [IS2008284174]  9.46" 
Mikaela Knutzon  Thor fra Stutteri Sonne [DK2007106907]  9.64" 
Louise Josefine Thilander  Stakur frá Hömluholti [IS2005137876]  9.69" 
Oskar Fornstedt  Kiljan från Klockargården [SE2002101135]  9.77" 



P3 - Pace Race 150m    



Daniel Sundin  Dimmi frá Selfossi [IS2008182792]  15.38" 
Margaretha Wahlberg  Hula frá Miðhjáleigu [IS2003284535]  15.82" 
Helena Kroghen Aðalsteinsdóttir  Viktor fra Nøddegården [DK2007103932]  15.93" 
Jonna Eriksson  Isak från Rälta [SE2009110055]  15.93" 
Reynir Aðalsteinsson  Prins från Wreta [SE2000109431]  15.94" 
Linda Binning  Sókron från Forsen [SE2009110141]  16.02" 
Jessica Eriksson  Fleygur från Jex [SE2002101635]  16.38" 
Boel Gamst  Píla från Tarstad [SE2008209181]  16.44" 
Ida Hansson  Rán frá Fornusöndum [IS2008284174]  16.73" 
Þórir Steindórsson  Hafdís frá Herríðarhóli [IS2002286591]  16.84" 
Anneli Lysø  Rökkvadis från Olsbacken [SE2004204895]  17.14" 
Caroline Agerhill  Yssa från Agersta [SE2010201643]  17.25" 
Lilian Schimmele  Óskadís fra Nordal [DK2011200382]  17.29" 
Ante Eklund  Þyrnirós från Rolsta [SE2011203388]  17.42" 
Elsa Mandal Hreggviðsdóttir  Brenna från Mörtö [SE2009211211]  17.47" 
Paula Ericson  Arfur frá Steinskoti 1 [IS2005182305]  17.53" 
Ronja De Leon  Birk från Tofta [SE2007107851]  18.39" 
Astrid Dickman  Vakur från Skogsdala [SE2006105836]  18.92" 
Caroline Agerhill  Stormur frá Þúfum [IS2010158160]  18.93" 
Ragnhild Bramer Wahllöf  Silfur-Daddi frá Lækjarbakka [IS2001184589]  19.00" 
Alva Åkerberg  Þeysa från Allemansängen [SE2010201488]  19.80" 



FEIF International Sport Judges
Åsa William, Hinrik Már Jónsson, Lena Lennartsson, Ólafur Árnason, Oliver Kubinger, Peter Häggberg, Pia Andréasson

Marks below 5.50 (or times in races slower than the limit) are not valid for the FEIF WorldRanking, but are published to provide a complete overview.
For the oval track classes T1, T2, T3, T4, V1, V2, F1 and F2 only results from preliminary rounds are included.

Click here to find other events.
 

Last update: 11-Jan-2020 15:49:19 UTC
 

Countries
IS=Iceland; AT=Austria; AU=Australia; BE=Belgium; CA=Canada; CH=Switzerland; DE=Germany; DK=Denmark; FI=Finland; FO=Faroe Islands; FR=France; GB=Great Britain; IT=Italy; LI=Liechtenstein; LU=Luxembourg; NL=Netherlands; NO=Norway; NZ=New Zealand; SE=Sweden; SI=Slovenia; US=United States of America
 

(c) 1995-2020 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations
FEIF unites people in their passion for the Icelandic horse